Skip to main content

Știri pe scurt

Clericii și credincioșii ortodocși din Mitropolia Basarabiei l-au întâmpinat astăzi pe Preasfințitul Părinte Nectarie de Bogdania, noul Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Chișinăului. Cu această ocazie, în Biserica „Sfinții Trei Ierarhi” din Chișinău, Înaltpreasfințitul Petru, Mitropolitul Basarabiei, a oficiat Sfânta Liturghie, împreună cu noul ierarh. La slujbă au participat oficialități, oameni de cultură și numeroși credincioși de pe ambele maluri ale Prutului. Preasfințitul Părinte Nectarie de Bogdania a fost ales în demnitatea de episcop-vicar al Arhiepiscopiei Chișinăului în ședința de lucru a Sfântului Sinod din data de 5 februarie și a fost hirotonit arhiereu duminica trecută.

Această emisiune este disponibilă doar prin generozitatea dumneavoastră! Intră pe donatii.trinitas.tv și ajută-ne să aducem lumina credinței în sufletele românilor de pretutindeni, făcând o donație pentru susținerea programelor noastre! Numele donatorilor vor fi pomenite la altarul Catedralei Patriarhale din București.

Abonează-te la canalul de YouTube TRINITAS TV, dând un simplu click aici.

Pentru mai multe emisiuni de suflet, vizitează site-ul TRINITAS TV
Abonează-te pentru a viziona emisiunile TRINITAS TV pe rețelele de socializare:
Facebook
Instagram
TikTok
SoundCloud
Telegram

SUSȚINE TRINITAS TV

Dacă ți-a plăcut această emisiune susține-o într-un mod concret, rapid și sigur. Donează pentru activitatea TRINITAS TV utilizând cardul bancar, Apple Pay sau Google Pay.

Donează acum!
Adaugă comentariu

Emailul tău nu va fi publicat. Cămpurile obligatorii sunt marcate cu *.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Emisiuni recente

Centenarul Patriarhiei Romane